KKTC
12 Mar 2021 10:45 Son Güncelleme: 12 Mar 2021 11:55

KKTC'de Love Erdoğan afişlerine tahrifattan 3 tutuklama! Olaylar büyüyor

ABD'de 'Stop Erdoğan' afişlerine karşı başlatılan 'Love Erdoğan' afişli kampanyasının KKTC ayağında protestolar ve tahrifatlar başladı. Afişlerden birine 'Diablo' yani şeytan yazıldı. Başka afişlerde de 'çarpı' işaretleri ile tahrifatlar yapıldı. Ülke genelinde 3 kişinin tahrifat nedeniyle tutuklandığı bildirildi.

KKTC'de Love Erdoğan afişlerine tahrifattan 3 tutuklama! Olaylar büyüyor

Avukat Mine Atlı, "Love Erdoğan" yazılı afişlere yönelik yapılan karalamalarla ilgili AKP Mağusa Gençlik Örgütü tarafından yapılan şikayet üzerine polis tarafından açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan üç kişi aleyhine Mağusa Ceza Mahkemesi tarafından tutukluluk emri verildiğini duyurdu.

Avukat Mine Atlı, Mağusa Ceza Mahkemesi’nin “Love Erdoğan” yazılı afişlere yönelik yapılan karalamalarla ilgili AKP Mağusa Gençlik Örgütü tarafından yapılan şikayet üzerine polis tarafından açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan üç kişi aleyhine tutukluluk emri verildiğini duyurdu.

Söz konusu üç kişinin kimliği henüz bilinmiyor. Avukat Mine Atlı, emrin verilme gerekçesinin "uygunsuz harekette bulunma ve uygunsuz harekete teşvik" olduğunu açıkladı.

Atlı, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında, “AKP Mağusa Gençlik Örgütü tarafından yapılan şikayet üzerine hayatı boyunca bir karıncaya bile zarar vermeyen 3 kişi aleyhine Mağusa Ceza Mahkemesi tutukluluk emri vermiştir” dedi.

“Şu an bizim 3 gencimiz poliste” diyen Atlı, “Biz ne yapabiliriz? Ne yapmalıyız? Mağusa Polis Müdürlüğü'nün önünde toplanmalıyız” çağrısında bulundu.

Atlı, “3 Kişi de konu ile ilgili ifadelerini verdi ve görüntülere bakıldı. Dolayısıyla tahkikat tamamlanmıştır. Bundan sonraki tutukluluk tamamen cezalandırma maksatlıdır” ifadelerini de kullandı.

NE OLMUŞTU?

Ülkenin dört bir yanına asılan “Love Erdoğan” afişlerine yönelik Mağusa ve Lefkoşa’da yapılan karamalarla ilgili başlatılan polis soruşturması kapsamında, toplamda üç kişinin polise ifade vermeye çağrıldığı öğrenildi.

Sol Hareket üyesi Abdullah Korkmazhan, polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma kapsamında harekete üye 3 kişiyi polis müdürlüğüne ifadeye çağırdığını duyurdu.

Korkmazhan, daha sonra yaptığı açıklamasında, kendisinin de tutuklanmak üzere olduğunu yazdı.