Güncel
13 Oca 2021 08:35 Son Güncelleme: 13 Oca 2021 08:50

KKTC'li hemşirelerden koronavirüs ayaklanması! "Pandemi merkezine gitmeyeceğiz"

KKTC'de dikkat çekici bir eylem başladı. Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası (KTHES)"Pandemi Merkezi'nde görev almayı reddedeceğiz" açıklamasında bulundu. Gerekçesini de açıkladı...

KKTC'li hemşirelerden koronavirüs ayaklanması! "Pandemi merkezine gitmeyeceğiz"

KKTC'de hemşireler koronavirüs tedavisi yapılan Pandemi Merkezi'nde görev almayacaklarını bildirdiler. İlginç ve dikkat çeken açıklama sosyal medyadan yapıldı. 

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası (KTHES) tarafından yapılan açıklamada Sağlık Bakanlığı’nın, "hukuk dışında hareket etmeyi alışkanlık hale getirdiği" öne sürüldü. Hemşireler bu gerekçeyle sendika üyelerinin, yasal zemin oluşturulmadığı sürece Pandemi Merkezi’nde görev almayı reddedeceklerini açıkladı. 

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası (KTHES) sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile sendika üyelerinin Pandemi Merkezi’nde görev almayı reddedeceklerini açıkladı.

KTHES, “Hiçbir iletişim ve işbirliği kurmadan, hukuk dışında hareket etmeyi alışkanlık haline getiren Sağlık Bakanlığı, bilmelidir ki yasal zemini oluşturulmadığı sürece sendikamız ve üyeleri pandemi merkezinde görev almayı reddedecektir” dedi.

Bu açıklamanın ardından Sağlık Bakanlığı'nın tavrı merak ediliyor.