KKTC
13 Oca 2021 08:44 Son Güncelleme: 13 Oca 2021 08:50

Yüksek Hemşirelik sınavları için son başvuru tarihi duyuruldu

Sağlık Bakanlığı '3. Derece Yüksek Hemşirelik’ sınavlarına girecek adaylara son başvuru tarihini duyurdu. Bakanlık, sınava girecek adayların 15 Ocak tarihine dek başvuruda bulunmaları gerektiğini hatırlattı.

Yüksek Hemşirelik sınavları için son başvuru tarihi duyuruldu

Sağlık Bakanlığı, ‘3. Derece Yüksek Hemşirelik’ sınavı için başvuruların 15 Ocak tarihinde sona ereceğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre sınavın gerçekleşeceği tarihte karantinada olacak olan adayların, 15 Ocak’a kadar Sağlık Bakanlığı’na bildirimde bulunmaları gerektiği de vurgulandı. 

Sağlık Bakanlığı, 17 Ocak tarihinde yapılacak olan ‘3. Derece Yüksek Hemşirelik’ sınavı öncesi bir duyuru yaptı. Bakanlık, sınav için son başvuru tarihini hatırlatırken, karantinada kalacak olan adayları da uyardı. 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre sınava girecek olan ancak belirlenen tarihte gerek temaslı, gerekse de yurt dışından geldiğinden ötürü karantinada olan adayların, 15 Ocak tarihinde, saat 12.00’ye kadar Sağlık Bakanlığı’na bildirim yapmalarının gerektiği ifade edildi.

Bakanlık’tan yapılan açıklama şöyle:

“17 Ocak 2021 tarihinde, 3. Derece Yüksek Hemşirelik sınavına girecek olan ve bu tarihte gerek temaslı olarak gerekse yurtdışından geldiği için karantinada olacak olan adayların,  15 Ocak 2021 tarihine saat 12.00'a kadar sınava girebilmesi için gerekli ayarlamaların yapılabilmesi adına Sağlık Bakanlığı'na bildirim yapmaları gerekmektedir.”