Güncel
28 Kas 2020 08:30 Son Güncelleme: 28 Kas 2020 11:14

Koalisyon yemeğinden sonra Erhürman dut yemiş bülbüle döndü

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, hükümet kurma görüşmelerinin ikinci turunu siyasi parti liderleriyle akşam yemeğinde sürdürdü. Yemekten sonra Erhürman'ın açıklama yapmaması dikkat çekti.

Koalisyon yemeğinden sonra Erhürman dut yemiş bülbüle döndü

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, koalisyon görüşmelerini sürdürdüğü siyasi parti liderleriyle bir akşam yemeğinde buluştu. Tufan Erhürman’ın davetiyle Valide Hanım Konağı'nda düzenlenen yemeğe HP, TDP, YDP ve DP liderleri katıldı. Yemek sonra Tufan Erhürman'ın açıklama yapmaması dikkat çekti. Basın mensuplarının yorumu "Yemekte dut yemişler" oldu.

Hükümet kurma görevini yürüten CTP Genel Başkanı Erhürman HP, TDP, YDP ve DP liderleriyle akşam yemeğinde buluştu. UBP Başkan Vekili Ersan Saner, başka programı olduğu için yemeğe katılmadı.

Mecliste temsil edilen dört siyasi partinin başkanı ile yenilen toplu akşam yemeğinde konuşulanlar sır gibi saklandı. Parti liderlerinin değerlendirme yapmak üzere süre istedikleri öğrenildi. 

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde, Mecliste temsil edilen dört siyasi parti başkanıyla dün akşam yemekte bir araya geldi. UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner, başka bir programı olduğu gerekçesiyle yemeğe katılamadı. 

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın davetiyle Valide Hanım Konağı'nda saat 18.00’de gerçekleşen yemekli toplantıda HP Genel Başkanı Yenal Senin, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ve YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı katıldı.

Toplantılar sonrası detaylı bilgi verme alışkanlığı olan Tufan Erhürmen, yemeğin ardından kısa bir açıklama yaptı. Erhürman, partilerin değerlendirme yapması için pazartesine kadar süre istediklerini söyledi: “En geç pazartesi akşamına kadar parti içi değerlendirmelerini yapacaklar ve bize dönecekler. O değerlendirmeler sonucunda da en hızlı şekilde ya bir hükümet kurma noktasına gelincek, ya da gelinmediği takdirde hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanına iade edeceğim”