Politika
19 Eki 2020 07:30 Son Güncelleme: 19 Eki 2020 07:52

Mustafa Akıncı bahaneyi başka yerde aradı! Seçim sonuçlarına itiraz edecek mi?

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybeden Mustafa Akıncı, sonuçlara itiraz edecek mi? Gözler Mustafa Akıncı'daydı ve bu sorunun cevabını verdi.

Mustafa Akıncı bahaneyi başka yerde aradı! Seçim sonuçlarına itiraz edecek mi?

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bağımsız aday olarak giren ve kaybeden Mustafa Akıncı, sonuçlara itiraz edecek mi? "Normal şartlarda yapılmış bir seçim değil" diyen Akıncı, sonuçların açıklanmasının ardından bu sorunun cevabını verdi. 

Mustafa Akıncı, seçim sonuçlarını değerlendiriği konuşmasında "Bu sonucun çıkmasında rol oynayanları tebrik ederim" diyerek manalı bir göndermede bulundu. 45 yıllık siyasi hayatının sonuna geldiğini belirten Akıncı, sonucu kabullendiğini söyledi. 

Akıncı, seçim sonuçlarıyla ilgili şöyle konuştu: "Neler yaşandığını hep anlattım. Tekrar etmeyeceğim. Sanrım neler yaşandığını da görmeyen kalmadı. Bu normal şartlarda yapılmış bir seçim dersek gerçeği söylemiş olmayız."

Mustafa Akıncı, sonuçlara itiraz edecek mi? Bu sorunun cevabını ise şu sözlerle verdi: "Sayın Ersin Tatar'a hayırlı olsun. Bu sonucun çıkmasında rol oynayanları da tebrik ederim. Bundan sonraki süreç siyasi hayatım bakımından 45 yıllık bir dönemin sonudur...Sonucu kabullenerek hayırlı olmasını diliyorum. Tatar’a görevinde üstün başarılar diliyorum. Ben sonuçları kabul eden biriyim. Arkadaşlarımız bakacak ama böyle bir şey düşünmüyorum.” 

GİDERKEN SÖYLENEN AĞIR SÖZLER

Mustafa Akıncı, KKTC demokrasisi açısından bakıldığında seçime yapılan müdahale ve yaşanan olayları 'kara leke' olarak değerlendirdi. Son konuşmasında ağır sözler söyledi: "Bu olaylar, müdahaleler bir daha yaşanmasın. Kıbrıs Türk halkı buna layık değil. Kimse bu yollara bir daha başvurmasın. Çünkü bunlar tarihimize birer kara leke olarak geçecektir."