Güncel
20 Kas 2020 22:15 Son Güncelleme: 20 Kas 2020 22:47

Saner hükümet kurma görevini yarın iade edecek! Eğer...

Yaptığı görüşmelerle iki haftadır hükümeti kuramayan Ersan Saner, yarın görevi iade etmeye hazırlanıyor.

Saner hükümet kurma görevini yarın iade edecek! Eğer...

İki haftalık süreç içinde yapılan başarısız görüşmeler sonunda UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner görevi iade adımını yarın atacaklarını söyledi. Saner son aşamada olduklarını, yarına dek hnükümeti kuramazlarsa görevi iade edeceğini açıkladı. 

Merakla beklenen UBP Parti Meclisi toplantısı tamamlandı. UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner, 3 saat süren toplantının ardından basın açıklaması yaptı.

Saner, hükümeti kurma çalışmalarının sürdüğünü ancak yarına kadar hükümeti kuramamaları halinde görevi iade edeceklerini söyledi.

GÖREV CTP'YE VERİLİR

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Parti Meclisi toplantısı ardından basına açıklama yapan Ersan Saner, hükümeti kurma çalışmalarının halen sürdüğünü kaydetti.

Yarına dek bu çalışmalarına devam edeceklerini ifade eden Saner, başaramadıkları halde ise görevi iade edeceğini açıkladı. Saner, hükümeti kurma görevinin muhtemelen görevin CTP’ye verileceğini de kaydetti. 

KURULTAYI TAMAMLAYACAĞIZ

Saner, toplantıda konuşulan diğer konular hakkında da açıklama yaptı. UBP olarak bütçenin bir an önce meclise gönderilmesini ele aldıklarını kaydeden Saner, koronavirüs salgını konusunda bir takım önlemlerin alınması gerektiğini de görüştüklerini belirtti.

Muhtemelen hükümeti kurma görevi alacak olan CTP’nin başarısız olması halinde görevin tekrar UBP’ye döneceğini açıklayan Saner şöyle konuştu: "Bunun bilinciyle, UBP olarak olağanüstü kurultayı tamamlayacağız. Parti Meclisinde oy birliği ile buna karar verildi. Kurultay tarihini de hükümet kurma çalışmalarının sonucuna göre belirleyeceğiz"