Güncel
03 Kas 2020 20:51 Son Güncelleme: 05 Kas 2020 08:21

Tatar ve Anastasiadis gayriresmi görüşmesi ara bölgede...

Günlerdir beklenen o görüşme başladı. Kıbrıs Adası'ndaki iki toplumun liderleri bir araya geldi. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Rum Kesimi Lideri Nikos Anastasiadis bir araya geldi.

Tatar ve Anastasiadis gayriresmi görüşmesi ara bölgede...

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Rum Lider Nikos Anastasiadis ile BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışman Vekili Elizabeth Spehar’ın BM kontrolündeki Lefkoşa ara bölgede bulunan ikametgahında, ikili gayri resmi tanışma toplantısında bir araya geldi.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Kıbrıslı Rum lider Nikos Anastasiadis’in ilk “gayri resmi” yüz yüze görüşmesi gerçekleşiyor. Buluşma BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Elizabeth Spehar’ın himayesinde gerçekleşiyor. Saat 19.00'da başlayan buluşma öncesi çekilen fotoğraf KKTC Cumhurbaşkanlığı Twitter resmi hesabından paylaşıldı. 

KKTC Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan paylaşımda söyle denildi: "Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Rum Lider Nikos Anastasiadis ile BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışman Vekili Elizabeth Spehar’ın BM kontrolündeki Lefkoşa ara bölgede bulunan ikametgahında, ikili gayri resmi tanışma toplantısında bir araya geldi"