Güncel
02 Oca 2021 13:10 Son Güncelleme: 02 Oca 2021 13:16

THY'den İngiltere uçuşları için acil duyuru! Uçuşlar durduruldu!

Türkiye'nin İngiltere'den gelen yolculara ülkeye giriş yasağı getirmesinin ardından THY'den acil duyuru yayımlandı. İngiltere'den Türkiye'ye uçuş yapacak olan yolculara yönelik yapılan duyuruda bilet işlemleriyle ilgili açıklama yapıldı.

THY'den İngiltere uçuşları için acil duyuru! Uçuşlar durduruldu!

THY'den İngiltere uçuşları için acil duyuru yapıldı. Türkiye'nin İngiltere'den gelen yolculara kapıları kapamasının ardından THY'den bilet alanlar için duyuru yayınlandı. 

Türk Hava Yolları İngiltere'den Türkiye'ye gelecek olanlara ilişkin uçuşların durdurulduğunu açıkladı. Biletlere ilişkin talepler için acente ya da ofislerle irtibata geçilmesi duyuruldu.

Türk Hava Yolları, İngiltere uçuşlarıyla ilgili olarak yaptığı yeni açıklamada İngiltere çıkışlı Türkiye varışlı yolcu gelişlerinin durdurulduğunu açıkladı.

THY’den yapılan yazılı açıklamaya göre "Resmi otoritelerce alınan karar gereğince İngiltere çıkışlı Türkiye varışlı yolcu gelişleri durdurulmuştur. Türkiye çıkışlı İngiltere varışlı uçuşlarımız, İngiltere çıkışlı başka ülke varışlı (transit) uçuşlarımız planlandığı şekilde devam etmektedir" denildi. Açıklamada yolculardan bilet değişikliği ve diğer talepleri için çağrı merkezi, biletin satın alındığı ofis ya da acenteye başvurarak işlemlerin gerçekleştirilebileceği belirtildi.

BAKAN ACİL ÖNLEM OLARAK DUYURMUŞTU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün yaptığı açıklamada, İngiltere kaynaklı mutasyon sebebiyle yapılan incelemelerde İngiltere’den yurda giriş yapan 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edildiğini ve bu ülkeden yurda girişlerin geçici olarak tamamen durdurulduğunu açıklamıştı.