Güncel
27 Şub 2021 12:00 Son Güncelleme: 27 Şub 2021 12:10

Yakıt ihalesinde şok iddia! Kara para aklamasına kadar gidecek bir süreç

KKTC'nin gündeminde KIB-TEK tarafından yapılan yakıt ihalesi ve yaşanan süreç tartışılıyor. Önce CTP Milletvekili Salahi Şahiner Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIBTEK)’nun yakıt alım ihalesinden kötü kokular geldiğini söyledi. Şimdi de EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç "Kara para aklamasına kadar gidecek bir süreç" dedi.

Yakıt ihalesinde şok iddia! Kara para aklamasına kadar gidecek bir süreç

KIB-TEK'in yakıt alım ihalesine yönelik iddialar KKTC gündeminde büyümeye devam ediyor. Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) Başkanı Kubilay Özkıraç, yakıt ihalesindeki süreç kara para aklanmasına varacak niteliktedir iddiasında bulundu. 

Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı’nın yakıt ihalesindeki tutumunun KIB-TEK’e “net bir kazık” niteliğinde olduğunu ifade eden EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç, yakıt ihalesindeki süreç kara para aklanmasına varacak niteliktedir iddiasında bulundu. Özkıraç, "Kimsenin KIB-TEK üzerinden kara para aklamasına müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Arıklı’nın yakıt ihalesindeki tutumunun KIB-TEK’e “net bir kazık” niteliğinde  olduğunu ifade eden EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç, yakıt ihalesindeki süreç kara para aklanmasına varacak niteliktedir iddiasında bulundu.

Özkıraç, "Kimsenin KIB-TEK üzerinden kara para aklamasına müsaade etmeyeceğiz" dedi. 

Genç TV’de konuşan Özkıraç, şöyle konuştu:

“Ekibini de biliyorum Arıklı’nın… Ulusları deniz hukuku ile yakından uzaktan bir malumatı yoktur. Arıklı’nın enerji ile ilgili danışmanı yoksa KIBTEK’i çok zor günler bekler demektir… CTP’den dün mecliste kürsüye çıkıp da konuşan Salahi Şahiner’i dinledim. Sahiner’in ortaya koyduğu belgeler, doneler söylemler tıpkı ELSEN’in açıklamalarının aynısıdır… Bu yakıt ihalesinde yaşanan süreç nettir. Kara para aklamasına kadar gidecek bir süreç… Bunları hem biz söylüyoruz, hem ana muhalefet söylüyor.. Arıklı için diyeceğim şudur ki ‘yakıt ihalesindeki tutumu, tamamen KIBTEK’e atılacak net bir kazıktır…”