KKTC
03 Ara 2020 19:18 Son Güncelleme: 03 Ara 2020 19:23

Yenal Senin kurulamayan koalisyonun ardından ne söyledi?

Halkın Partisi (HP) Genel Başkan Vekili Yenal Senin, 4’lü koalisyon görüşmelerinin sonuçsuz kalması ve Tufan Erhürman’ın görevi iade etmesinin ardından bir açıklama yaptı.

Yenal Senin kurulamayan koalisyonun ardından ne söyledi?

CTP Lidere Tufan Erhürman'ın hükümeti kurma görevinin iadesinin ardından gözler görüşmeler yapılan siyasi parti liderlerine çevrildi. İlk açıklama HP Genel Başkan Vekili Yenal Senin'den geldi.

HP Genel Başkan Vekili Yenal Senin, 4'lü koalisyon hükümeti için halka hizmet etmeye imkan sağlayacak bir zemin oluşmadığını ifade etti; sürece katkı koyan Erhürman ve diğer parti başkanlarına teşekkürlerini sundu.

Yenal Senin, idealleri hayata geçirecek, kendilerini toplumsal hedeflere daha çok yaklaştıracak ve halka hizmet etmeye imkan sağlayacak bir zeminin oluşmadığını ifade etti...

Senin, “Sürece katkı sağlayan tarafların tıpkı bizim yaptığımız gibi samimi bir çaba sarf ettiğine inanıyorum” diyerek, Erhürman ve diğer parti başkanlarına teşekkür etti.

Yenal Senin'in sosyal medyadan yaptığı paylaşım şöyle:

"3 parti başkanı ile 4’lü bir koalisyon oluşturmak ve ülkemizi sağlıklı şekilde seçime götürmek için yürüttüğümüz görüşmeler maalesef olumlu sonuçlanmamıştır. İdeallerimizi hayata geçirecek, bizi toplumsal hedeflerimize daha çok yaklaştıracak ve halkımıza hizmet etmeye imkan sağlayacak zemin oluşamadı. Sürece katkı sağlayan tarafların tıpkı bizim yaptığımız gibi samimi bir çaba sarf ettiğine inanıyorum. Elbette ülkemiz için kendi doğrularımız ışığında çalışmaya devam edeceğiz. Bu süre zarfında başta hükümeti kurma görevini alan Sn. Tufan Erhürman’a ve diğer parti başkanlarına teşekkürü bir borç bilirim."