Güncel
27 Şub 2021 12:10 Son Güncelleme: 27 Şub 2021 12:22

KKTC'deki yakıt ihalesinde şaibe iddialarına Bakan Arıklı'dan cevap! Ne dedi?

KKTC'de her gün dozu artarak süren KIB-TEK'in yakıt ihalesine yönelik suçlama ve iddialara Ekonomi ve Enerji Bakanı, Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı cevap verdi: "Abuk sabuk laflar… Adam sırf bu ihaleye çamur atmak için bunları söylüyor. Yazıklar olsun"

KKTC'deki yakıt ihalesinde şaibe iddialarına Bakan Arıklı'dan cevap! Ne dedi?

Ekonomi ve Enerji Bakanı, Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı, ülke gündeminde gttikçe artan dozda yer alan yakıt ihalesine yönelik iddialara cevap verdi. EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç’ın “yakıt ihalesindeki süreç kara para aklanmasına varacak niteliktedir, müsaade etmeyeceğiz” sözlerine sert tepki göstererek “Abuk sabuk laflar… Adam sırf bu ihaleye çamur atmak için bunları söylüyor. Yazıklar olsun” dedi.

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç’ın “yakıt ihalesindeki süreç kara para aklanmasına varacak niteliktedir, müsaade etmeyeceğiz” sözlerine sert tepki göstererek “Abuk sabuk laflar… Adam sırf bu ihaleye çamur atmak için bunları söylüyor. Yazıklar olsun” dedi.

Arıklı, “Abuk sabuk lafları duymak üzüyor… Sendika başkanı da olsa aslı astarı olmayan iftiralarla suçlaması üzücü… Bu ihale ile kara paranın ne alakası var? Bir ihale yapılır .. Kim katıldı bile belli değil. Adam sırf bu ihaleye çamur atmak için bunları söylüyor” dedi. Arıklı, Kubilay Özkıraç'ı yayına bağlayan ve ekrana getirdiği için Genç TV’yi eleştirdi. 

“Bu saçma sözlere yanıt mı vereceğiz? İşimi gücümü bıraktım” diyen Arıklı “Vurgun var, soygun var, ben bunu durdurmaya çalışıyorum. Bunun önünde en büyük kalkan da ELSEN’dir. Sendikanın bu işlerle ne alakası var, soygunlara neden engel olmadın? Bu halkın parası… ” diye konuştu.