Güncel
11 Kas 2020 12:40 Son Güncelleme: 11 Kas 2020 12:50

Kurultay belirsizliği! UBP Genel Başkansız yönetiliyor

UBP'de genel başkan belirsizliği devam ediyor. Önümüzdeki cumartesi günü yapılacağına dair beklentiye de son verildi. Genel Başkan Vekili Ersan Saner "Kurultay tarihi belirlenmedi ki cumartesi yapılsın" dedi.

Kurultay belirsizliği! UBP Genel Başkansız yönetiliyor

Ulusal Birlik Partisi (UBP)'nde cumartesi günü yapılması beklenen olağanüstü kurultayla ilgili son açıklama yapıldı. UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner "Kurultay tarihi belirlenmedi ki cumartesi yapılsın" dedi.

UBP Genel Başkansız olarak yönetilmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Tatar'ın hükümeti kurma görevi verdiği Ersan Saner, UBP'yi de yönetmeye devam ediyor. 

Ersan Saner, henüz belirlenmiş bir kurultay tarihi olmadığını ve buna karar verecek mercinin de parti meclisi olduğunu söyledi. Saner, ihtiyaç olması halinde parti meclisinin toplantıya çağrılacağını vurguladı. UBP Başkan Vekili Ersan Saner, dün toplanan UBP Merkez Yönetim Kurulu toplantısına ara verildiği anda basına açıklama yaptı. 

Ersan Saner, UBP MYK’da parti içi konuların değerlendirildiğini ve herhangi bir karar alma amacıyla toplanmadıklarına işaret etti. Saner, parti meclisinin kendisine verdiği hükümet kurma görevi çerçevesinde gerçekleştirdiği temasların ardından genel durum değerlendirmesi yaptıklarını söyledi.

Merkez yönetim kurulu öncesinde partinin meclis grubunun toplandığını kaydeden Saner, toplantının aile içi gelişen olayları değerlendirme toplantısı olduğunu vurguladı. Basınla paylaşılacak bir durum olmadığını,  sadece parti içi kararlar üretmek için toplandıklarını yineleyen Saner, gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettiği basına, gerekli görmeleri halinde, açıklama yapılacağını söyledi.

CUMARTESİ KURULTAY YOK

Ersan Saner, Cumartesi günü kurultay yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruyu yanıtında, “Kurultay tarihi belirlenmedi ki cumartesi yapılsın” dedi. Kendilerinin de cumartesi kurultay yapılacağına ilişkin haberleri gördüklerini kaydeden Saner, UBP’nin bir kurultay tarihi belirlemediğini belirterek, kurultay tarihinin parti meclisince belirleneceğini ve bu konuda başka herhangi bir mercinin açıklama yapamayacağını hatırlattı. Saner, ihtiyaç olması halinde parti meclisinin toplantıya çağıracaklarını vurguladı.