Politika
18 Eki 2020 12:44 Son Güncelleme: 18 Eki 2020 13:00

Mustafa Akıncı oyunu kullanırken 'umarım...' diyerek devam etti...

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bağımsız aday olarak katılan Mustafa Akıncı, bugün sandık başında seçmenlere hangi mesajı verdi? 'Umarım' diyerek öyle bir cümle kurdu ki...

Mustafa Akıncı oyunu kullanırken 'umarım...' diyerek devam etti...

Cumhurbaşkanlığı ikinci turunda oyunu kullanan Mustafa Akıncı'nın "umarım" diye başladığı cümlesi hayli manidar bulundu. Seçime bağımsız aday olarak katılan, ikinci tura giderken arkasına Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin desteğini alan Mustafa Akıncı'nın sözleri çok tartışma çıkaracağa benziyor. 

Mustafa Akıncı oyunu Şehit Ertuğrul İlkokulu 223 numaralı sandıkta kullandı. Cumhurbaşkanı Akıncı, sandık başında “Umarım geriye dönüp baktığımızda bugünü gururla anımsarız” dedi. 

Mustafa Akıncı, oyunu kullandıktan sonra bugün için ileri tarihlerde dönüp bakıldığında, “Kıbrıs Türk demokrasisi açısından gurur günü olarak anımsanması” temennisinde bulundu.

Akıncı, daha önce dillendirdiği ve Kıbrıs Türk demokrasisi açısından bir daha yaşanmamasını temenni ettiği şeyleri tekrarlamayacağını ifade ederek, “Umarım Kıbrıs Türkleri olarak ileride bir gün geriye dönüp 18 Ekim 2020’ye baktığımızda bugünü Kıbrıs Türk demokrasisinin gurur günü olarak anımsarız” dedi.

Akıncı, sözlerini, “Sonuçların adamıza ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ederim”  ifadeleriyle sonlandırdı.