Güncel
11 Eki 2020 13:33 Son Güncelleme: 11 Eki 2020 13:39

Mustafa Akıncı oyunu nerede kullandı? Seçmene ne söyledi?

KKTC Cumhurbaşkanı adayları arasında 'bağımsız' olarak yer alan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı oyunu kullanırken hangi mesajları verdi? Akıncı oyunu nerede kullandı?

Mustafa Akıncı oyunu nerede kullandı? Seçmene ne söyledi?

KKTC Cumhurbaşkanı seçimlerinde seçmenin oy pusulasında yer alan adaylardan biri de Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı. 

Mustafa Akıncı seçimde "bağımsız" aday olarak seçmenin karşısına çıktı. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı bugün cumhurbaşkanlığı ve anayasa değişikliği halk oylaması için sandık başına erken saatlerde geldi. 

Eşi Meral Akıncı ile birlikte Lefkoşa’da Şehit Ertuğrul İlkokulu’ndaki 223 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

BROŞÜR BİLE DAĞITAMADIK

Oy kullanma işlemini tamamlayan Akıncı, seçim sürecinde normal olmayan iki durumun yaşandığını, bunlardan birinin pandemi ve ikincisinin de halkın ‘siyasal sağlığı’ ve ‘toplumsal sağlığı’ ile oynandığını söyledi.

Pandemi sürecinde seçim kampanyası yürütmenin ne kadar zor olduğunu deneyimlediklerinin altını çizen Akıncı, broşür bile dağıtamadıklarına değindi.

Halkın kendisini ve ülkede yaşananları zaten yıllardır bildiğini ifade eden Akıncı, “Bu seçim kişisel gelecek seçimi değildir, toplumsal geleceğimiz adına halkın karar vereceği bir seçimdir” dedi.

İÇ SESİMİZE KULAK VERELİM

Akıncı, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Seçim sürecinde görev üstlenen herkese ve seçime katkı koyacak halkımıza şimdiden teşekkür ediyorum.Evimizde oturmayalım, iç sesimize kulak vererek oyumuzu kullanalım.”