Güncel
21 Ara 2020 09:36 Son Güncelleme: 21 Ara 2020 09:46

Dört ülkeden uçuşlar durduruldu! Mutasyona uğramış virüs alarmı verildi

İngiltere'de ortaya çıkan mutasyona uğramış koronavirüs dünyayı alarma geçirdi. Ülkeler uçuşlarını durdurdu. Türkiye, dört ülkeden uçuşlara havalimanlarını kapattı. İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika uçuşları durduruldu.

Dört ülkeden uçuşlar durduruldu! Mutasyona uğramış virüs alarmı verildi

İngiltere'de ortaya çıkan mutasyona uğramıy koranavirüs nedenilyle Türkiye de alarma geçti. Mutasyona uğramış virüsün ortaya çıktığı dört ülkeden Türkiye'ye olan uçuşlar durduruldu. 

Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır." açıklamasında bulundu.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Koronavirüsün mutasyonuyla İngiltere'de bulaş hızının arttığı bildirilmiştir. Cumhurbaşkanımızın talimatı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonu ile tedbiren İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır."

Bakan Koca, açıklamalarının devamında, "Tedbirler kapsamında halen yolda olan uçuşlar için tüm yolculara test yapılacak ve karantina kuralları uygulanacaktır." bilgisini de paylaştı.

THY, YOLCULARINI MAĞDUR ETMEYECEK

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan Türkiye'ye uçuşlarda geçici durdurma kararı alındığı açıklaması üzerine paylaşımda bulundu.

Ekşi, iletisinde, "Sağlık Bakanlığımızın İngiltere, Danimarka, Hollanda, Güney Afrika'dan uçuşların durdurulması kararına istinaden, hiçbir yolcumuzun bilet işlemleri konusunda acele etmemesini rica ederiz. Hiçbir yolcumuz bilet işlemleri konusunda mağdur edilmeyecektir." ifadelerini kullandı.